Ogłoszenia Duszpasterskie XXXII Niedziela Zwykła

1. Zmianka tajemnic Różańcowych dzisiaj po Mszy Św. o 9.00.
  2. Nieszpory za zmarłych w naszym kościele dzisiaj o godz. 17.15.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone przy wypominkach. Każdego dnia w listopadzie przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.15 podejmujemy modlitwę za zmarłych powierzonych nam w wypominkach jednorazowych. Nowe wypominki roczne będą przed Mszami niedzielnymi od pierwszej niedzieli grudnia. Na wypominki można jeszcze składać w zakrystii lub kancelarii.
  4. Jest możliwość składania wypominków drogą elektroniczną. Imiona zmarłych należy przesłać na skrzynkę e-mailową Parafii (parafiakalinowe@gmail.com), a ewentualną ofiarę można przekazać na konto Parafii, wpisując w tytule “wypominki”.
  5. Przypominamy, że wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych (Ojcze nasz i Wierzę, stan łaski uświęcającej, przyjęta Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca Świętego) zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten przez cały listopad jest zupełny, w inne dni roku – cząstkowy.
  6. Serdecznie dziękujemy wszystkim wiernym zaangażowanym w dzieło modlitewne “Różaniec do Granic Nieba”. Ufamy, że Miłosierny Bóg okaże nam łaskę i pozwoli nam ujrzeć owoce naszych wspólnych modlitw. Bóg zapłać. Ostatnia modlitwa różańcowa w intencji odnowy moralnej naszego Narodu i ochrony życia dzieci nienarodzonych dzisiaj po wieczornej mszy świętej.
  7. W duchu odpowiedzialności i wzajemnej miłości prosimy o przyjęcie wszelkich ograniczeń i zaleceń sanitarnych wprowadzonych przez władze państwowe, pamiętając o zachowaniu odległości między uczestnikami liturgii i noszeniu maseczek. Prosimy osoby pragnące przyjmować Komunię św. na dłoń o podchodzenie do kapłana rozdzielającego Komunię przy obrazie MBNP, a te osoby, które przyjmują do ust – o podchodzenie po osobach przyjmujących na dłoń lub w odrębnej kolejce.
  8. W następną niedzielę składka inwestycyjna, a także modlitewne spotkanie Straży Honorowej o godz. 16.00.
  9. W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek: Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, we wtorek: św. Leona Wielkiego, w środę: św. Marcina. To także Narodowe Święto Niepodległości. Msze św. z kazaniem o godz. 6.30, 8.00 i 18.30. Nie ma Mszy o godz. 7.00. Szczególnie zapraszamy na uroczystą Msze św. w intencji Ojczyzny o 18.30. W tym dniu kancelaria nieczynna. W czwartek: św. Jozafata, w piątek: śś. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski,
  10. Do wieczności odeszli:
    + Józefa Kalisz,
    + Maria Rymarz,
    + Maria Kowalik – Iwon,
    + Stanisława Radecka
    Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie.