Przygotowanie do bierzmowania – klasy VII

Rozpoczynamy przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla osób, które w roku szkolnym 2021/22 uczęszczają do VII klasy Szkoły Podstawowej (pierwszy rok przygotowania).

Przygotowanie w tym roku odbędzie się w następujących etapach:

1) “rozgrzewka” – trzy konferencje wprowadzające
2) złożenie deklaracji o chęci przygotowania do bierzmowania
3) rozpoczęcie spotkań w grupach

Wszyscy kandydaci zobowiązują się do coniedzielnej Mszy świętej oraz spowiedzi raz w miesiącu (pierwsze piątki – wg karteczek otrzymanych od wychowawców). Dbają także o swoją codzienną modlitwę.

Jest to pierwszy z dwóch lat formacji do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Odpowiedzialnym za przygotowanie jest ks. Marcin Filar.

Aby rozpocząć przygotowania i zostać wpisanym na listę (przed oficjalnym złożeniem deklaracji), należy wypełnić formularz, który znajduje się pod tym adresem. Formularz można wypełniać do dnia 10.11.2021 – po tym terminie kandydaci otrzymają maila ze szczegółami dotyczącymi aplikacji na telefon, która będzie służyła jako narzędzie pomagające w przygotowaniach.