Ogłoszenia Duszpasterskie: XXX Niedziela zwykła

1. W ubiegłą niedzielę na inwestycje parafialne wpłynęła kwota 20 130 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którzy składkami na tacę i konto parafialne przyczyniają się do upiększenia naszej świątyni.
  2. Dzisiaj w naszej Parafii odbywa się Dzień Papieski, podczas którego ofiarami do puszek będzie możliwość wsparcia zdolnej młodzieży z uboższych rodzin. Zachęcamy do włączenia się w tą ogólnokrajową inicjatywę.
  3. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 18.00. ks. Marcin zaprasza na spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII wraz z rodzicami.
  4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek bł. Celiny Borzęckiej, w czwartek święto świętych apostołów Szymona i Judy.
  5. Zachęcamy wszystkich Parafian do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych w kończącym się miesiącu październiku. W naszym kościele odbywają się one codziennie o godz. 17.45 a w niedzielę o godz. 17.00. Za udział w nich i za pobożne odmówienie modlitwy różańcowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Ukazał się nowy miesięcznik dla najmłodszych STAŚ. Do nabycia w zakrystii jest kalendarz na przyszły rok ze zdjęciami św. Joanny Beretty Molli w cenie 15 zł.
  7. Zbliża się szczególny czas modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Zachęcamy do zabrania kartek, na których zapiszemy zmarłych, których chcemy wspominać podczas wypominków całorocznych i jednorazowych. Wypominki możemy składać w kancelarii lub zakrystii, a także u naszych sióstr w salkach po każdej Mszy Świętej.
  8. Przy wejściu do kościoła znajduje się kosz, do którego można wkładać przybory szkolne, które zostaną przeznaczone dla dzieci na placówkach misyjnych prowadzonych przez siostry Służebniczki.
  9. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Maria WIERZBICKA
    + Włodzimierz STANEK