Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Adwentu

1. Dziś naszą parafię odwiedzają relikwie bł. Carlo Acutisa, patrona młodzieży, który żył już w XXI wieku. Po Mszy świętej wieczornej konferencja ks. Marcina o błogosławionym, po niej comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość uczczenia relikwii.
  2. W kalendarzu liturgicznym przypada: w środę – wspomnienie św. Ambrożego, w czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w tym dniu Msze święte o godz. 6.00, 8.00 i 18.00. O godz. 12.00 modlitwa w Godzinie Łaski.
  3. Zapraszamy na roraty. Msze święte roratnie z kazaniem dla dzieci są od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w sobotę o godz. 7.00, roraty z kazaniem dla dorosłych są codziennie – od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano (w czasie Adwentu nie ma w tygodniu Mszy o godz. 6.30 i 18.30).
  4. Dzisiaj czytamy drugą część nowych wypominek. Wszelkie uwagi prosimy kierować do ks. Bogusława.
  5. Zapraszamy do odwiedzenia wystawy malarstwa naszego parafianina Leszka Grodzickiego, którą można oglądać w Galerii Ars-Bonum.
  6. Przy głównym wejściu zostały wystawione kosze, do których możemy składać żywność o dłuższym terminie ważności przeznaczoną dla osób potrzebujących z naszej parafii.
  8. Za tydzień kawiarenka organizowana przez grupę ŚDM. Młodzież zbierająca fundusze na wyjazd do Lizbony tym razem zaprasza nie tylko na ciasto, lecz także na kiermasz kartek i ozdób świątecznych – serdecznie zapraszamy do odwiedzenia kawiarenki i wsparcia młodych.
  9. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  10. Poświęcone opłatki, świece Caritas na stół wigilijny, a także książki Białego Kruka pod choinkę możemy nabyć u sióstr w holu przed kancelarią po zakończeniu Mszy Świętej, a w tygodniu w zakrystii.
  11. Spotkanie osób modlących się w margaretkach w poniedziałek o 19.00 w sali multimedialnej.
  12. We wtorek, pierwszy miesiąca, podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty – Molla.
  13. W roku 2023 zapraszamy na pielgrzymki w następujących terminach:
    – autokarowa na Litwę – 6 dni (Wilno, Kowno, Troki): 24-29 kwietnia
    – samolotowa do Libanu – 8 dni (Śladami św. Charbela): 20-28 czerwca
    – autokarowa do Włoch – 11 dni (szlakiem świętych): 08-18 lipca
    Szczegółowe informacje w gablocie na plakatach lub u ks. Bogusława.
  14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla najmłodszych polecamy grudniowy numer miesięcznika “Staś”.
  15. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
    + Barbara Pleban,
    +Małgorzata Sieradzka,
    +Elżbieta Kulińska,
    +Józefa Zychal
    Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…