Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Adwentu

1. W kalendarzu liturgicznym przypada: we wtorek – wspomnienie św. Łucji, w środę – wspomnienie św. Jana od Krzyża,
  2. Zapraszamy na roraty. Msze święte roratnie z kazaniem dla dzieci są od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w sobotę o godz. 7.00, roraty z kazaniem dla dorosłych są codziennie – od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano (w czasie Adwentu nie ma w tygodniu Mszy o godz. 6.30 i 18.30).
  3. W poniedziałek na godz. 17.15 zapraszamy Róże Różańcowe oraz wszystkich chętnych do modlitwy w intencji pokoju na świecie.
  4. Spotkanie kręgu biblijnego jutro o 19.30.
  5. W każdy czwartek przed wieczorną mszą św. zapraszamy na różaniec w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W Adwencie o godz. 17.30.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 modlitewne spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
  7. W przyszłą niedzielę (III miesiąca) składka inwestycyjna na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom, którzy swoimi ofiarami przyczyniają się do upiększenia naszej świątyni.
  8. Przy głównym wejściu zostały wystawione kosze, do których możemy składać żywność o dłuższym terminie ważności przeznaczoną dla osób potrzebujących z naszej parafii.
  9. Młodzież przygotowująca się do wyjazdu na ŚDM zaprasza na kiermasz ręcznie robionych kartek i ozdób świątecznych do kawiarenki oraz tradycyjnie na herbatę i kawałek ciasta. Kiermasz potrwa przez dwie niedziele – zachęcamy do udekorowania świątecznie swoich domów i przy okazji wsparcia wyjazdu naszej młodzieży na spotkanie z Papieżem.
  10. Poświęcone opłatki, świece Caritas na stół wigilijny, a także książki Białego Kruka pod choinkę możemy nabyć u sióstr w holu przed kancelarią po zakończeniu Mszy Świętej, a w tygodniu w zakrystii.
  11. Dzieci ze scholki będą w najbliższą niedzielę rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Ofiary przy tym składane zostaną przeznaczone na rozwój naszej parafialnej dziecięcej scholki.
  12. Zapraszamy na pielgrzymki w następujących terminach:
    – autokarowa do Kalisza i Lichenia – 2 dni: 4-5 marca
    – autokarowa na Litwę – 6 dni (Wilno, Kowno, Troki): 24-29 kwietnia
    – samolotowa do Libanu – 8 dni (Śladami św. Charbela): 20-28 czerwca
    – autokarowa do Włoch – 11 dni (szlakiem świętych): 08-18 lipca
    Szczegółowe informacje w gablocie na plakatach lub u ks. Bogusława.
  13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer naszej parafialnej gazety: “W Rodzinie Józefa” z programem wizyty duszpasterskiej, a dla najmłodszych grudniowy numer miesięcznika “Staś”.
  14. Zapraszamy do odwiedzenia wystawy malarstwa naszego parafianina Leszka Grodzickiego, którą można oglądać w Galerii Ars-Bonum.
  15. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
    + Grażyna Szefler,
    +Eugenia Ciuba,
    +Edward Słoma
    Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…