Ogłoszenia Duszpasterskie: III Niedziela Adwentu

 1. Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Adwentu – Gaudete (Radości), która zbliża nas do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Warto pomyśleć o realizowanych postanowieniach i duchowych przygotowaniach na nadchodzące Święta. Msze Święte roratnie: dla dorosłych o 6.00 rano, a dla dzieci o 18.00 od poniedziałku do soboty. W tym roku tematem rozważań adwentowych dla dorosłych jest “Droga małych kroków komunikacji małżeńskiej ze św. Joanną Beretta – Mollą”, a dla dzieci “Droga do Betlejem”. Serdecznie zapraszamy.
 2. W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek św. Łucji (dziewicy i męczennicy), we wtorek św. Jana od Krzyża (kapłana i doktora Kościoła).
 3. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na potrzeby naszej Parafii. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary tradycyjnie na tacę i drogą elektroniczną.
 4. W przyszłą niedzielę modlitewne spotkanie Straży Honorowej o godz. 16.00.
 5.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz naszego najnowszego parafialnego miesięcznika W Rodzinie Józefa, który wprowadza nas w klimat Bożego Narodzenia.
 6. Bardzo prosimy Drogich Parafian, by nie odkładać spowiedzi świątecznej na ostatnie dni Adwentu. Skorzystajmy ze spowiedzi podczas rorat porannych czy też wieczornych. Podczas Adwentu trwajmy w łasce uświęcającej. Ostatnie dni przed Świętami zostawmy na spowiedź osób, które przyjechały z daleka i chcą z niej skorzystać.
 7. Małżeństwa przeżywające w minionym roku jubileusz 25, 50 -lecia ślubu oraz inne okrągłe rocznice,  pragniemy zaprosić 26 grudnia na Mszę św. o godz. 11.00 w ich intencji. Jubilatów prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii. 
 8. Poświęcone opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny możemy nabyć u sióstr w holu obok kancelarii po zakończeniu Mszy Świętej, a w tygodniu w zakrystii.
 9. Chorych, których kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną przed Świętami 23 grudnia od godz. 8.00, można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Przypominamy, że w styczniu z racji Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, wizyty u chorych nie będzie.
 10. Msza św. Kolędowa z błogosławieństwem na cały rok dla naszych Parafian z poszczególnych bloków jest odprawiana codziennie do 23.12 o godz. 18.00 (Ci Parafianie, którzy nie mogą uczestniczyć o tej godzinie we mszy świętej, mogą otrzymać błogosławieństwo po mszy św. o godz. 6.00). Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy zechcieli już skorzystać ze specjalnej Mszy Świętej w ich intencji oraz przełamać się z nami symbolicznym opłatkiem. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców z osiedla:
  • poniedziałek (13.12) – Na Lotnisku 1, 6, 7, 8
  • wtorek (14.12) – Na Lotnisku 9, 16, 17, 18
  • środa (15.12) – Na Lotnisku 19, 20, 21
  • czwartek (16.12) – Strusia 2, 3, 4, 6
  • piątek (17.12) – Strusia 7, 9, 10, 11
  • sobota (18.12) – 14, 15, 16, 18
  • niedziela (19.12) – Wysokie 1, 3 A, B, C
 11. W tym tygodniu odeszła do wieczności:
  + Helena CZERWIEŃ
  + Władysława WOJTYCA
  + Ludwik SITKO
  + Kazimierz SOCHAJ
  Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie.