Ogłoszenia Duszpasterskie: III Niedziela Adwentu

1. Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Adwentu – Gaudete (Radości), która zbliża nas do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Warto pomyśleć o realizowanych postanowieniach i duchowych przygotowaniach na nadchodzące Święta. Msze Święte roratnie: dla dorosłych o 6.00 rano, a dla dzieci o 18.00 od poniedziałku do soboty. W tym roku tematem rozważań adwentowych dla dorosłych jest “Droga małych kroków komunikacji małżeńskiej ze św. Joanną Beretta – Mollą”, a dla dzieci “Droga do Betlejem”. Serdecznie zapraszamy.
  2. W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek św. Łucji (dziewicy i męczennicy), we wtorek św. Jana od Krzyża (kapłana i doktora Kościoła).
  3. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na potrzeby naszej Parafii. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary tradycyjnie na tacę i drogą elektroniczną.
  4. W przyszłą niedzielę modlitewne spotkanie Straży Honorowej o godz. 16.00.
  5.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz naszego najnowszego parafialnego miesięcznika W Rodzinie Józefa, który wprowadza nas w klimat Bożego Narodzenia.
  6. Bardzo prosimy Drogich Parafian, by nie odkładać spowiedzi świątecznej na ostatnie dni Adwentu. Skorzystajmy ze spowiedzi podczas rorat porannych czy też wieczornych. Podczas Adwentu trwajmy w łasce uświęcającej. Ostatnie dni przed Świętami zostawmy na spowiedź osób, które przyjechały z daleka i chcą z niej skorzystać.
  7. Małżeństwa przeżywające w minionym roku jubileusz 25, 50 -lecia ślubu oraz inne okrągłe rocznice,  pragniemy zaprosić 26 grudnia na Mszę św. o godz. 11.00 w ich intencji. Jubilatów prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii.
  8. Poświęcone opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny możemy nabyć u sióstr w holu obok kancelarii po zakończeniu Mszy Świętej, a w tygodniu w zakrystii.
  9. Chorych, których kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną przed Świętami 23 grudnia od godz. 8.00, można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Przypominamy, że w styczniu z racji Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, wizyty u chorych nie będzie.
  10. Msza św. Kolędowa z błogosławieństwem na cały rok dla naszych Parafian z poszczególnych bloków jest odprawiana codziennie do 23.12 o godz. 18.00 (Ci Parafianie, którzy nie mogą uczestniczyć o tej godzinie we mszy świętej, mogą otrzymać błogosławieństwo po mszy św. o godz. 6.00). Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy zechcieli już skorzystać ze specjalnej Mszy Świętej w ich intencji oraz przełamać się z nami symbolicznym opłatkiem. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców z osiedla:
    • poniedziałek (13.12) – Na Lotnisku 1, 6, 7, 8
    • wtorek (14.12) – Na Lotnisku 9, 16, 17, 18
    • środa (15.12) – Na Lotnisku 19, 20, 21
    • czwartek (16.12) – Strusia 2, 3, 4, 6
    • piątek (17.12) – Strusia 7, 9, 10, 11
    • sobota (18.12) – 14, 15, 16, 18
    • niedziela (19.12) – Wysokie 1, 3 A, B, C
  11. W tym tygodniu odeszła do wieczności:
    + Helena CZERWIEŃ
    + Władysława WOJTYCA
    + Ludwik SITKO
    + Kazimierz SOCHAJ
    Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie.