Ogłoszenia Duszpasterskie: IV Niedziela Adwentu

1. Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę miesiąca. Składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy ofiarami na tacę i drogą elektroniczną przyczyniają się do upiększenia naszej świątyni. Bóg zapłać.
  2. Modlitewne spotkanie Straży Honorowej dzisiaj o godz. 16.00.
  3. W dniu dzisiejszym Oaza rozdaje przygotowane przez siebie woreczki z siankiem, które możemy tradycyjnie umieścić w naszych domach na stole wigilijnym. Ofiary złożone do puszek przy tej okazji przeznaczone będą na działania naszej młodzieży w ciągu całego roku.
  4. Oaza zaprasza także na jasełka pod tytułem „Muzyka Bożego Narodzenia”, które będzie można obejrzeć po Nowym Roku, 2 i 6 stycznia, po Mszach świętych o 11 i o 18. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc do wejścia na spektakl obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać dziś u młodzieży rozdającej sianko, a od jutra w zakrystii. Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy!
  5. W liturgii Kościoła przypada: w piątek Adama i Ewy, w sobotę Uroczystość Narodzenia Pańskiego, w niedzielę święto Świętej Rodziny i św. Szczepana
  6. W piątek zapraszamy na ostatnie w tym roku Roraty na godz. 6.00. Jest to dzień urodzin i imienin naszego ks. Proboszcza Adama, któremu składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej
  8. Bardzo prosimy Drogich Parafian, by nie odkładać spowiedzi świątecznej na dzień 24 grudnia. Skorzystajmy ze spowiedzi podczas porannych mszy oraz od poniedziałku do środy od godziny 17.30.
  9. Małżeństwa przeżywające w minionym roku jubileusz 25,  50 -lecia ślubu oraz inne okrągłe rocznice,  pragniemy zaprosić 26 grudnia (Niedziela Najświętszej Rodziny) na Mszę św. o godz. 11.00 w ich intencji. Jubilatów prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii. Tego dnia na wszystkich mszach nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Z tego względu prosimy wszystkich sakramentalnych małżonków, by w miarę możliwości przyszli na mszę świętą razem.
  10. Poświęcone opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny możemy nabyć u sióstr w holu obok kancelarii po zakończeniu Mszy Świętej, a w tygodniu w zakrystii.
  11. Chorych, których kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną przed Świętami 23 grudnia (czwartek) od godz. 8.00, można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Przypominamy,
    że w styczniu wizyty u chorych nie będzie.
  12. Msza św. Kolędowa z błogosławieństwem na cały rok dla naszych Parafian  zostanie odprawiona w tym tygodniu dla mieszkańców z osiedla:
    – poniedziałek (20.12) – Wysokie 2, 8, 9
    – wtorek (21.12) – Wysokie 4, 10, 11
    – środa (22.12) – Wysokie 12, 15, 16
    – czwartek (23.12) – Wysokie 13, 17, 18
  13. W piątek przeżywamy Wigilie Bożego Narodzenia. Postarajmy się o chrześcijańskie przeżywanie Wigilii i całych Świąt. Niech nie zabraknie wspólnej modlitwy, dzielenia się opłatkiem, odczytania fragmentu Ewangelii i wspólnego śpiewu kolęd.
  14. Zapraszamy na Pasterkę o godz. 24.00
  15. W tym tygodniu odszedł do wieczności:
    + Janina KORZENIOWSKA
    + Krystyna DOMARADZKA
    + Bronisław BAKALARZ
    + Michał MOLENDYS
    Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie.