Ogłoszenia Duszpasterskie: IV Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj przed kościołem ofiarą do puszek możemy wesprzeć Kościół na Wschodzie. Młodzież oazowa zaprasza na modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem po wieczornej Mszy Świętej.
  2. W liturgii Kościoła przypada: w czwartek Adama i Ewy, w piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego, w sobotę św. Szczepana, w niedzielę święto Świętej Rodziny z Nazaretu i św. Jana, apostoła i ewangelisty
  3. W czwartek zapraszamy na ostatnie w tym roku Roraty na godz. 6.00. Jest to dzień urodzin i imienin naszego ks. Proboszcza Adama, któremu składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej
  5. Bardzo prosimy Drogich Parafian, by nie odkładać spowiedzi świątecznej na dzień 24 grudnia. Skorzystajmy ze spowiedzi podczas porannych mszy oraz od poniedziałku do środy od godziny 17.00.
  6. Małżeństwa przeżywające w minionym roku jubileusz 25, 50 -lecia ślubu oraz inne okrągłe rocznice,  pragniemy zaprosić 27 grudnia na Mszę św. o godz. 11.00 w ich intencji. Jubilatów prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii.
  7. Poświęcone opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny możemy nabyć u sióstr w holu obok kancelarii po zakończeniu Mszy Świętej, a w tygodniu w zakrystii.
  8. Chorych, których kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną przed Świętami 23 grudnia (środa) od godz. 8.00, można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Przypominamy, że w styczniu wizyty u chorych nie będzie.
  9. Msza św. Kolędowa z błogosławieństwem na cały rok dla naszych Parafian zostanie odprawiona w tym tygodniu dla mieszkańców z osiedla:
    • poniedziałek (21.12) – Wysokie 13, Strusia 14, Na Lotnisku 17
    • wtorek (22.12) – Wysokie 20, Strusia 16, Na Lotnisku 1
    • środa (23.12) – Wysokie 10, Strusia 7 kl. IV-VIII, Kombatantów
  10. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, którzy nie mogli spotkać sie z nami na mszach św. kolędowych w czasie Adwentu na wieczorną msze św. dzisiaj o 18.00 oraz
    w dniach 28,29,30.12 o godz. 18.30 – jest to tegoroczna forma naszej modlitwy
    i błogosławieństwa kolędowego dla Was.
  11. Światło Betlejemskie będzie od Wigilii w kaplicy wieczystej adoracji, skąd możemy wziąć je do swych mieszkań.
  12. W czwartek przeżywamy Wigilie Bożego Narodzenia. Tego dnia kancelaria będzie nieczynna. Postarajmy się o chrześcijańskie przeżywanie Wigilii i całych Świąt. Niech nie zabraknie wspólnej modlitwy, dzielenia się opłatkiem, odczytania fragmentu Ewangelii i wspólnego śpiewu kolęd.
  13. Zapraszamy na Pasterkę o godz. 24.00
  14. Stosując sie do obowiązujących nas obostrzeń sanitarnych zwiększamy ilość mszy świętych w Boże Narodzenie, św. Szczepana i niedzielę św. Rodziny. W te dni świąteczne Msze święte będą odprawiane co godzinę od godziny 7.00 do 13.00, a wieczorem będzie jedna msza o godz. 18.00. W związku z tym zamówione intencje zostaną przestawione i odprawione w następujących godzinach:
  15. W Niedzielę św. Rodziny: o godz. 8.00 – śp. Tomasz Krzyścień, o godz. 10.00 – śp. Henryk Alama (greg), o 12.00 – śp. Józefa (f), Wacław Przybysz, +Wojciech Olek, +Zofia i Władysław
    Za zaistniałe zmiany bardzo przepraszamy i prosimy o zrozumienie sytuacji.
  16. W tym tygodniu odszedł do wieczności:
    + Stanisław Totoń
    Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie.