Ogłoszenia Duszpasterskie: Niedziela Świętej Rodziny z Nazaretu

1. Dzisiaj przypada Niedziela Świętej Rodziny z Nazaretu. Modlimy się o świętość małżeństw i rodzin w naszej parafii. O godz. 11.00 uroczysta msza św. dziękczynna za świadectwo wiary i miłości dla małżeństw przeżywających swoje srebrne i złote jubileusze oraz okrągłe rocznice.
  2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: dzisiaj św. Jana Apostoła;
    w poniedziałek: święto Świętych Młodzianków; w czwartek: św. Sylwestra I (papieża); w piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi; w sobotę: wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu;
    w niedzielę: wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.
  3. Dziękujemy kapłanom za wielogodzinną przedświąteczną posługę w konfesjonale. Siostrze Krystelli, Panom Adamowi, Dawidowi, Dominikowi oraz młodzieży za przygotowanie szopki i  przepięknych dekoracji Bożonarodzeniowych. Dziękujemy osobom sprzątającym naszą świątynię.
  4. Od jutra wracamy do przedadwentowego porządku Mszy św. w tygodniu tj. o godz. 6.30, 7.00 i 18.30.
  5. W czwartek uroczyste Nieszpory na zakończenie Starego Roku o godz. 30, a po nich Msza Święta dziękczynna za otrzymane w tym roku łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże na Nowy Rok o 17.00. Za odśpiewanie hymnu Ciebie Boga wysławiamy można zyskać odpust zupełny. Kancelaria tego dnia będzie nieczynna. Nie będzie Mszy św. o godz. 24.00. Otwarta będzie natomiast kaplica adoracji.
  6. W piątek Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w porządku niedzielnym. Za odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można zyskać odpust zupełny. Tego dnia przypada I piątek miesiąca. Możliwa spowiedź podczas mszy świętych. Po Mszy św. o godz. 18.00 oaza młodzieżowa tradycyjnie zaprasza na uroczysty Akatyst ku czci Maryi Bogarodzicy.
  7. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po mszy św. o godz. 7.00. Przypominamy, że tego dnia wizyty u chorych nie będzie.
  8. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, którzy nie mogli spotkać sie z nami na mszach św. kolędowych w czasie Adwentu na wieczorną msze św. w dniach 28,29,30.12 o godz. 18.30 – jest to tegoroczna forma naszej modlitwy i błogosławieństwa kolędowego dla Was.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  10. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Anna Bielak
    + Maria Szewerdar