Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Świętej Rodziny 30.12.2023.

1. Zapraszamy na uroczyste Nieszpory na zakończenie Starego Roku dziś o godz. 17.30, a po nich, na Mszę Świętą dziękczynną o godz. 18.00. Kaplica adoracji jest dziś otwarta przez całą noc. Zadbajmy o to, by Pan Jezus nie pozostał sam.
  2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: jutro – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, we wtorek – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, w sobotę – uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli.
  3. Dzisiaj podczas Eucharystii o godz. 11.00 modlimy się za Jubilatów, którzy w mijającym roku przeżywali swoje okrągłe rocznicę ślubu.
  4. Jutro, w ramach świętowania uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki, po Mszy wieczornej zapraszamy na nabożeństwo akatystu – pochodzącego z liturgii wschodniej starożytnego hymnu ku czci Bogarodzicy, który zostanie wykonany przez naszą Oazę z przyjaciółmi.
  5. Bóg zapłać za składane w Adwencie dary dla ubogich, dzięki którym udało się przygotować wiele świątecznych paczek. Dziękujemy Grupie charytatywnej oraz tym, którzy pomogli je dostarczyć do potrzebujących.
  6. W I wtorek miesiąca na Mszy świętej o godz. 18.30 będziemy modlić się św. przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty – Molla. (Prośby i podziękowania można składać w zakrystii).
  7. W I czwartek spowiedź od godziny 17.30. O godz. 17.45 różaniec w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  8. W I piątek spowiedź od godz. 16.30. Msze św. o 6:30, 7:00, 17:00, 18:30. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o 18.00. Wyjątkowo nie będzie Wieczernika. Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy na Mszę świętą o godz. 17:00 i po niej spotkanie z ks. Marcinem w dolnym Kościele, a kandydatów do bierzmowania z klas VIII i młodzież na Mszę świętą o 18:30.
  9. W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy poświęcimy kredę i kadzidło. Tego dnia przypada także I sobota miesiąca. Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 9:00. W styczniu nie ma odwiedzin chorych.
  10. Dzieci zapraszamy na Mszę święto o godz. 13:00 – z procesją z Trzema Królami – można przyjść w koronie samodzielnie wykonanej lub nabyć ją przed Mszą u Sióstr.
  11. Zapraszamy na jasełka “Śledztwo w sprawie Jezusa” przygotowane przez młodzież naszej Oazy. Spektakle odbędą się 6, 7 i 14 stycznia po Mszach świętych o 11:00 i o 18:00 w auli. Po spektaklach będzie można wesprzeć ofiarą całoroczne działania i wyjazdy naszej młodzieży.
  12. Trwa wizyta duszpasterska według harmonogramu wywieszonego w gablocie.
  13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  14. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
    + Mieczysław Łukasik,
    + Wojciech Skowronek
    Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…