Ogłoszenia Duszpasterskie: Niedziela Świętej Rodziny z Nazaretu

1. Dzisiaj przypada Niedziela Świętej Rodziny z Nazaretu. Modlimy się o świętość małżeństw i rodzin w naszej parafii. O godz. 11.00 uroczysta msza św. dziękczynna za świadectwo wiary i miłości dla małżeństw przeżywających swoje srebrne i złote jubileusze oraz okrągłe rocznice. Podczas mszy św. nastąpiło odnowienie ślubów małżeńskich.
  2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: dzisiaj św. Szczepana (męczennika), w poniedziałek św. Jana Apostoła; we wtorek: święto Świętych Młodzianków; w piątek: św. Sylwestra I (papieża); w sobotę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi; w niedzielę: wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu;
  3. Dziękujemy kapłanom za wielogodzinną przedświąteczną posługę w konfesjonale. Siostrze Krystelli wraz z jej pomocnikami za przygotowanie szopki i  przepięknych dekoracji Bożonarodzeniowych. Dziękujemy Panu Organiście Maciejowi za oprawę muzyczną w czasie rorat i świąt, osobom sprzątającym naszą świątynię. Dziękujemy wszystkim Parafianom oraz dzieciom za liczny udział w Roratach oraz mieszkańcom z poszczególnych osiedli, którzy zechcieli skorzystać ze mszy świętej “kolędowej” i przyjąć błogosławieństwo na cały przyszyły rok. Bóg zapłać za ofiary złożone przy tej okazji.
  4. Od jutra wracamy do przedadwentowego porządku Mszy św. w tygodniu tj. o godz. 6.30, 7.00 i 18.30.
  5. W piątek uroczyste Nieszpory na zakończenie Starego Roku o godz. 16.30, a po nich Msza Święta dziękczynna za otrzymane w tym roku łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże na Nowy Rok o 17.00 (za zmiany godziny mszy św. wieczornej przepraszamy). Za odśpiewanie hymnu Ciebie Boga wysławiamy można zyskać odpust zupełny. Nie będzie Mszy św. o godz. 24.00. Otwarta będzie natomiast kaplica adoracji.
  6. W sobotę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w porządku niedzielnym. Za odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można zyskać odpust zupełny. Tego dnia przypada I sobota miesiąca. Masza święta wynagradzająca NMP o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 oaza młodzieżowa tradycyjnie zaprasza na uroczysty Akatyst ku czci Maryi Bogarodzicy.
  7. Oaza zaprasza także na jasełka pod tytułem „Muzyka Bożego Narodzenia”, które będzie można obejrzeć po Nowym Roku, 2 i 6 stycznia, po Mszach świętych o 11.00 i o 18.00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc do wejścia na spektakl obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać w zakrystii. Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy!
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  9. W tym tygodniu do wieczności odeszła: + Maria STOKŁOSA