Ogłoszenia duszpasterskie – Nowy Rok 2023

1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: dzisiaj – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Światowy Dzień Pokoju, za odśpiewanie hymnu “O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny), we wtorek – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, w piątek – uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli.
  2. Dzisiaj podczas Eucharystii o godz. 11.00 modlimy się za Jubilatów, którzy w mijającym roku przeżywali swoją 50, 25 oraz inne okrągłe rocznicę ślubu, natomiast po Mszy św. o godz. 18.00 wraz z oazą odśpiewamy uroczysty Akatyst ku czci Maryi Bogarodzicy.
  3. Bóg zapłać za składane w Adwencie dary dla ubogich, dzięki którym udało się przygotować 95 świątecznych paczek. Dziękujemy Grupie charytatywnej oraz tym, którzy pomogli je dostarczyć do potrzebujących.
  4. W I wtorek miesiąca na godz. 18.30 zapraszamy rodziny, małżeństwa oraz matki w stanie błogosławionym na mszę św. ku czci św. Joanny Beretty – Molla. (Prośby i podziękowania można składać w zakrystii lub w skrzyneczce przy jej relikwiach).
  5. W I czwartek okazja do spowiedzi będzie podczas porannych mszy św., a po południu od godziny 17.30. O godz. 17.45 różaniec w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  6. W piątek uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy poświęcimy kredę i kadzidło. Tego dnia przypada także I piątek miesiąca. Spowiedź podczas Mszy św. oraz popołudniu od godz. 17.30. O 17.30 nabożeństwo pierwszopiątkowe, a po nim Msza św. wynagradzająca NSPJ.
  7. Zmiana tajemnic różańcowych w piątek 6.01 po Mszy św. o godz. 9.00, a po niej spotkanie opłatkowe dla zelatorów.
  8. Wraz z młodzieżą zapraszamy na jasełka: “Gwiazda Betlejemska”, które będą wystawione w dniach 6, 8 i 15 stycznia, po Mszach św. o godz. 11.00 i 18.00.
  9. W I sobotę Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.00. W styczniu nie ma odwiedzin chorych.
  10. Trwa wizyta duszpasterska według harmonogramu wywieszonego w gablocie.
  11. Wacław bardzo przeprasza za nieobecność na kolędzie w piątek 30 grudnia – os. Na Lotnisku 7 – kl. V oraz 8 kl. I i kl. II. Ten rejon odwiedzi z wizytą duszpasterska w piątek 13 stycznia, od godz. 15.00.
  12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  13. Do wieczności w tym tygodniu odszedł:
    +Antoni Błądek,
    Wieczne odpoczywanie…