Ogłoszenia Duszpasterskie: VI Niedziela Wielkanocna

 1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w dni powszednie o godz. 18.00 a w niedzielę o 17.15. Podczas nabożeństw modlimy się szczególnie za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje.
 2. W tym tygodniu w liturgii przypada: we wtorek św. Stanisława, biskupa i męczennika. To dzień imienin ks. Prałata Stanisława Podziornego, któremu składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy modlitwie parafian. W następną niedzielę Wniebowstąpienie Pańskie. A także doroczna procesja z Wawelu na Skałkę.
 3. Za tydzień zbiórka do puszek celem wsparcia naszej młodzieży wyjeżdżającej na Światowe Dni Młodzieży do Panamy.
 4. Bardzo atrakcyjna dwudniowa pielgrzymka do sanktuariów Matki Bożej w: Borku Starym, Tuligłowach, Jodłówce, sanktuarium św. Józefa Sebastiana Pelczara w Korczynie oraz zwiedzanie pałacu w Krasiczynie, w którym urodził się kard. Adam Stefan Sapiecha, połączone z uroczystym obiadem w restauracji zamkowej -26 i 27 maja. Koszt 210zł. Planujemy już wakacyjną pielgrzymkę do Gietrzwałdu w dniach 5,6,7,8 lipca. Noclegi i posiłki w formie śniadania i obiadokolacji będą w domu pielgrzyma w Gietrzwałdzie. Planujemy zwiedzić następujące miejsca: Niepokalanów, Głotowo z Kalwarią Warmińską, Lidzbark z zamkiem biskupów, Stoczek Klasztorny z sanktuarium MB Królowej Pokoju, Świętą Lipkę, Olsztyn, Olsztynek, Ostródę, Rostków i Szymanów. Koszt 520zł. Zapisy w zakrystii. Przy zapisie prosimy o wpłatę zaliczki 100zł. Bliższe informacje na plakacie w gablocie.
 5. W zakrystii można się zapisać na zdjęcia z pielgrzymki do Pacanowa.
 6. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
  + Zbigniew Kołacz, l. 88
  + Maria Sikora, l. 94
  + Bogdan Musiał, l. 62
  + Józefa(f.) Hajto, l. 89
  + Ryszard Dudzik, l. 61
  Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie