Ogłoszenia Duszpasterskie: Wniebowstąpienie Pańskie 13.05.2018r.

1. Dziś zmianka tajemnic Różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00.
  2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w dni powszednie o godz. 18.00 a w niedzielę o 17.15. Naszym przygotowaniem do Zesłania Ducha Świętego będzie septenna odprawiana podczas tych nabożeństw oraz czuwanie w sobotę po wieczornej Mszy św., na które zapraszamy wszystkich parafian.
  3. Dziś zbiórka do puszek celem wsparcia naszej młodzieży wyjeżdżającej na Światowe Dni Młodzieży do Panamy.
  4. W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek św. Macieja Apostoła. To dzień imienin naszego Pana Organisty, któremu składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy modlitwie parafian. W środę św. Andrzeja Boboli
  5. W czwartek rozpoczyna się TRIDUUM przed BIERZMOWANIEM. Kandydaci do bierzmowania obowiązkowo uczestniczą we Mszy Świętej w czwartek, piątek i sobotę o godz. 18.30. Później pozostają na próbę. Spowiedź dla bierzmowanych, rodziców i świadków w piątek od godz. 17.30. Rodziców kandydatów do bierzmowania prosimy o przybycie w piątek na godz. 18.30, gdyż podczas Mszy św. będą wręczać swym dzieciom krzyże. Czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego w sobotę po Mszy wieczornej. Bierzmowanie w następną niedzielę o godz. 18.00. Kandydaci przychodzą do kościoła na godz. 17.30.
  6. Bardzo atrakcyjna dwudniowa pielgrzymka do sanktuariów Matki Bożej w: Borku Starym, Tuligłowach, Jodłówce, sanktuarium św. Józefa Sebastiana Pelczara w Korczynie oraz zwiedzanie pałacu w Krasiczynie, w którym urodził się kard. Adam Stefan Sapieha, połączone z uroczystym obiadem w restauracji zamkowej -26 i 27 maja. Koszt 210zł.
  7. Planujemy już wakacyjną pielgrzymkę do Gietrzwałdu w dniach 5,6,7,8 lipca. Noclegi i posiłki w formie śniadania i obiadokolacji będą w domu pielgrzyma w Gietrzwałdzie. Planujemy zwiedzić następujące miejsca: Niepokalanów, Głotowo z Kalwarią Warmińską, Lidzbark z zamkiem biskupów, Stoczek Klasztorny z sanktuarium MB Królowej Pokoju, Świętą Lipkę, Olsztyn, Olsztynek, Ostródę, Rostków i Szymanów. Koszt 520zł. Zapisy w zakrystii. Przy zapisie prosimy o wpłatę zaliczki 100zł. Bliższe informacje na plakacie w gablocie.
  8. W zakrystii można odebrać zdjęcia z pielgrzymki do Pacanowa.
  9. W następną niedzielę składka inwestycyjna.
  10. Za tydzień zbiórka na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało.
  11. Modlitewne spotkanie Straży Honorowej w następną niedzielę o godz. 16.00.
  12. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
    + Florian Wójtowicz, l. 84
    + Helena Jacuńska, l. 80
    + Janina Skarbowska, l. 86
    + Janina Janisz, l. 88
    + Franciszek Rzepa, l. 96
    Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie