Ogłoszenia Duszpasterskie: Wniebowstąpienie Pańskie

1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane w dni powszednie o godz. 18.00 a w niedzielę o 17.15. Naszym przygotowaniem do Zesłania Ducha Świętego będzie septenna odprawiana podczas tych nabożeństw oraz czuwanie w sobotę po wieczornej Mszy św., w którego programie: modlitwa o Dary Ducha Świętego, modlitwa wstawiennicza i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich parafian.
  2. W liturgii Kościoła przypada:
    • w poniedziałek św. Karola Lwangi i Towarzyszy
    • we wtorek zapraszamy wszystkich czcicieli św. Joanny Beretty Molla na Mszę św. o 18.30 połączoną z nabożeństwem do naszej Patronki
    • w pierwszy czwartek spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, rodziców i świadków od godz. 16.00.
    • w pierwszy piątek spowiedź podczas Mszy porannych oraz po południu od godz. 16.00. Na godz. 17.00 zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych. O 18.00 nabożeństwo a po nim Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W piątek kancelaria nieczynna.
  3. W piątek rozpoczyna się TRIDUUM PRZED BIERZMOWANIEM. Kandydaci do bierzmowania obowiązkowo uczestniczą we Mszy Świętej w piątek o godz. 19.30, sobotę o  18.30 a w niedzielę o 18.00. Później pozostają na próbę. Rodziców kandydatów do bierzmowania prosimy o przybycie w sobotę na godz. 18.30, gdyż podczas Mszy św. będą wręczać swym dzieciom krzyże. Czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego w sobotę po Mszy wieczornej. Bierzmowanie 10 czerwca o godz. 18.30.
  4. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na pielgrzymka w sobotę 8 czerwca. W planie m.in. największy romański kościół w Polsce -Kolegiata Opatowska, odkrywanie tajemnic trasy podziemnej, zwiedzanie Żywego Muzeum Porcelany oraz fabryki w Ćmielowie, a także pokamedulskiego klasztoru “Pustelni Złotego Lasu” w Rytwianach. Wyjazd na pielgrzymkę spod Domu Chleba o godz. 6.00. Pielgrzymów prosimy o dokonywanie wpłat w zakrystii.
  5. W następną niedzielę modlitewne spotkanie Róż Różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00.
  6. W zakrystii można odebrać zdjęcia z pielgrzymki na Śląsk Opolski oraz zapisać się na zdjęcia z Krosna.
  7. Katolicka Szkoła Podstawowa Ruchu Światło-Życie zaprasza na dzień otwarty 5 czerwca od 18.00-20.00.
  8. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru WRJ, a także książki, z wszystkimi wystąpieniami św. Jana Pawła II w czasie pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny w cenie 15 zł. Przy stanowisku z książkami można także wspomóc młodzież oazową naszej diecezji, należącą do Diakonii misyjnej, wyjeżdżającą do Kenii i Tanzanii na rekolekcje i ewangelizację. Wśród nich jest również nasza parafianka Paulina. Polecamy tę sprawę Waszej życzliwej ofiarności i wysłuchajmy krótkiego słowa, które chcą do nas skierować…
  9. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
    +Władysław Wołoch, l. 81
    + Maria Gałczyńska, l. 68
    + Stanisław Gołdyn
    + Halina Nawalny, l. 70
    Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie