Ogłoszenia Duszpasterskie – Zesłanie Ducha Świętego

1. Dziś modlitewne spotkanie Róż Różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00.
  2. Kandydaci do bierzmowania przychodzą dziś na Mszę św. o godz. 18.00, później pozostają na próbie.
  3. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w niedzielę o 17.15, a w ciągu tygodnia o 18.00.
  4. W liturgii Kościoła przypada:
    • w poniedziałek drugi dzień Zielonych Świątek -NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.30, 8.00 oraz 18.30. Nie będzie Mszy o godz. 7.00. Na Mszy św. o 18.30 ks. kard. Stanisław Dziwisz udzieli sakramentu bierzmowania. Prosimy o modlitwę za młodych ludzi, którzy przyjmą ten sakrament. W tym dniu kancelaria otwarta tylko do godz. 17.00.
    • we wtorek św. Barnaby
    • w środę bł. Piotra Dańkowskiego i Towarzyszy
    • w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
    • w piątek bł. Michała Kozala
    • w niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się wtedy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  5. Za tydzień składka inwestycyjna.
  6. Spotkanie modlitewne Straży Honorowej o godz. 16.00.
  7. W następną niedzielę VII Marsz dla Życia i Rodziny. Zapraszamy do uczestnictwa w nim. Początek o godz. 10 na Placu Matejki. Szczegóły na plakacie.
  8. Przed kościołem można złożyć ofiarę na kwiaty przeznaczone do ołtarzy na Boże Ciało.
  9. W zakrystii można się zapisać na zdjęcia z Krosna.
  10. Jednodniowa pielgrzymka 20 lipca do sanktuarium Matki Bożej Opolskiej. W planie m.in. zwiedzanie muzeum w Opolu z najlepszą w Polsce kolekcją sakralnej sztuki złotniczej. Następnie odwiedzimy klasztor Franciszkanów i jego krypty, gdzie spoczywa Władysław Opolczyk, fundator Jasnej Góry. Pojedziemy także do Nysy, gdzie zwiedzimy wspaniałą gotycką bazylikę wraz ze skarbcem św. Jakuba. Odwiedzimy także Otmuchów, zwany “polskim Carcassone”, w którym zachowały się średniowieczne mury oraz wiele innych zabytków. Koszt pielgrzymki 120zł. Przy zapisie w zakrystii prosimy o wpłatę zaliczki 60zł.
  11. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
    + Bronisław Szymański, l. 67
    + Halina Nawalny
    + Stanisław Kozień
    +Władysław Nowak
    Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie