Ogłoszenia Duszpasterskie: X Niedziela Zwykła

1. Modlitewne spotkanie Róż Różańcowych dziś po Mszy św. o godz. 9.00. Spotkanie z p. dr Wandą Półtawską o godz. 12.30 w auli św. Józefa.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w niedzielę o godz. 17.15 a w tygodniu o godz. 18.00.
  3. W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek św. Barnaby, we wtorek bł. męczenników Piotra Dańkowskiego i Towarzyszy, we środę św. Antoniego z Padwy, w czwartek bł. Michała Kozala.
  4. W zakrystii można odebrać zdjęcia z bierzmowania oraz zdjęcia z pielgrzymki na Podkarpacie.
  5. Osoby pragnące poznawać naszą Ojczyznę, zapraszamy na pielgrzymkę na Ponidzie. Wracając do korzeni naszej historii poznamy bł. Wincentego Kadłubka, naszego kronikarza, którego sanktuarium znajduje się w Jędrzejowie. Następnie skierujemy się do Mnichowa, gdzie znajduje się drewniany kościół, perła rokoko na skalę europejską. Nie ominiemy najważniejszego miasta nad Nidą, Pińczowa, gdzie poznamy jego bogatą historię zwiedzając sanktuarium Matki Bożej Mirowskiej, kaplicę św. Anny, muzeum i synagogę. Wybieramy się także do Częstochowy Ponidzia, czyli Młodzaw, gdzie króluje Matka Boska Bolesna. Na zakończenie miły spacer po Ogrodzie na Rozstajach. Pielgrzymka 23 czerwca. Koszt 80zł. Przy zapisie w zakrystii prosimy o wpłatę zaliczki 40zł.
  6. Pielgrzymka do Gietrzwałdu zostaje skrócona do trzech dni. Termin 5, 6, 7 lipca. Z tego powodu koszt pielgrzymki zostaje zmniejszony i wynosi 450zł. Zostały ostatnie miejsca. Zapisy trwają tylko do dzisiaj.
  7. Pielgrzymka na Górę św. Anny, do najpiękniejszego barokowego sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, do katedry w Świdnicy z najwyższa wieżą oraz zwiedzanie zamku Książ, w którym mieszkała słynna księżna Daisy w dniach 25, 26,27 sierpnia. Koszt 450zł. Przy zapisie w zakrystii prosimy o wpłacanie zaliczki 100zł. Szczegóły pielgrzymek w gablocie.
  8. W następną niedzielę składka inwestycyjna. Modlitewne spotkanie Straży Honorowej o godz. 16.00.
  9. W następną niedzielę ukarze się wakacyjny numer W Rodzinie Józefa.
  10. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
    + Dioniza Różewska, l. 69
    + Maria Dziedzic
    + Marian Słonina, l. 70
    Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.