Ogłoszenia Duszpasterskie – XI Niedziela Zwykła

1. Dziś składka inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiary. Modlitewne spotkanie Straży Honorowej o godz. 16.00.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w niedzielę o godz. 17.15 a w tygodniu o godz. 18.00.
  3. Zapraszamy na Mszę św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii w poniedziałek o godz. 18.30. Będziemy gościli wtedy Rocznik Kapłański ks. Piotra.
  4. Również w poniedziałek spotkanie Kręgu Biblijnego o 19.30.
  5. W liturgii Kościoła przypada w czwartek św. Alojzego Gonzagi.
  6. W piątek zakończenie roku szkolnego. Msze św. dla uczniów klas 0 do III o godz. 8.00. Natomiast dla klas IV do VII oraz Gimnazjum o godz. 10.00.
  7. Osoby pragnące poznawać naszą Ojczyznę, zapraszamy na pielgrzymkę na Ponidzie. Wracając do korzeni naszej historii poznamy bł. Wincentego Kadłubka, naszego kronikarza, którego sanktuarium znajduje się w Jędrzejowie. Następnie skierujemy się do Mnichowa, gdzie znajduje się drewniany kościół, perła rokoko na skalę europejską. Nie ominiemy najważniejszego miasta nad Nidą, Pińczowa, gdzie poznamy jego bogatą historię zwiedzając sanktuarium Matki Bożej Mirowskiej, kaplicę św. Anny, muzeum i synagogę. Wybieramy się także do Częstochowy Ponidzia, czyli Młodzaw, gdzie króluje Matka Boska Bolesna. Na zakończenie miły spacer po Ogrodzie na Rozstajach. Pielgrzymka 23 czerwca koszt 80zł. Wyjazd o godz. 7.00 spod Domu Chleba. Jeszcze ostatnie miejsca wolne.
  8. Męskie oblężenie Jasnej Góry, czyli narodowa pielgrzymka mężczyzn 23 czerwca. Czas wspólnego uczenia się, jak być silnym mężczyzną w rodzinie, Kościele i społeczeństwie. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakacie. Zapisy w zakrystii.
  9. Pielgrzymka do Gietrzwałdu. Termin 5, 6, 7 lipca. Szczegóły na plakacie. Zostały tylko ostatnie miejsca.
  10. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę 8 lipca. Zapisy po Mszach wieczornych przed kościołem.
  11. Pielgrzymka na Górę św. Anny, do najpiękniejszego barokowego sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, do katedry w Świdnicy z najwyższa wieżą oraz zwiedzanie zamku Książ, w którym mieszkała słynna księżna Daisy w dniach 25, 26,27 sierpnia. Koszt 450zł. Przy zapisie w zakrystii prosimy o wpłacanie zaliczki 100zł. Szczegóły pielgrzymek w gablocie.
  12. W zakrystii można odebrać zdjęcia z bierzmowania oraz z pielgrzymki na Podkarpacie.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a szczególnie wakacyjnego numeru W Rodzinie Józefa.
  14. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
    + Aneta Królikowska, l. 38
    + Roman Kloczkowski, l. 54
    Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.