Ogłoszenia Duszpasterskie: XIV Niedziela Zwykła

1. W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek św. Jana z Dukli, w czwartek św. Benedykta, patrona Europy w piątek św. Brunona z Kwerfurtu, w sobotę św. Andrzeja Świerada i Benedykta. Za tydzień po Mszy św. o 9.00 modlitewne spotkanie Róż Różańcowych.
  2. Dziś przed kościołem będą zbierane podpisy pod ustawą chroniącą dzieci przed pedofilią i genderyzmem.
  3. Podczas wakacji kancelaria czynna w poniedziałek, środę i piątek od godz. 16.00 do 18.00. We wtorek, czwartek i sobotę kancelaria nieczynna.
  4. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 6-11 sierpnia. Grupę z naszej parafii poprowadzi ks. Piotr Podwyszyński. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej do 29 lipca. Zapraszamy całe rodziny oraz indywidualnych pielgrzymów: młodzież uczącą się, studiująca i dorosłych. Koszt dla dorosłych: 60 zł, dla nieletnich: 30 zł.
  5. Jednodniowa pielgrzymka 20 lipca do sanktuarium Matki Bożej Opolskiej. W planie m.in. zwiedzanie muzeum w Opolu z najciekawszymi dziełami sztuki sakralnej z terenu diecezji opolskiej i gliwickiej. Następnie odwiedzimy klasztor Franciszkanów, który jest nekropolią Piastów Opolskich. Pojedziemy także do Nysy, nazywanej “Śląskim Rzymem”. Zwiedzimy tam jedną z najwspanialszych w Europie Środkowej bazylik gotyckich, z najbardziej stromym dachem na naszym kontynencie oraz  skarbiec św. Jakuba. Odwiedzimy także Otmuchów, zwany “polskim Carcassone”, w którym zachowały się średniowieczne mury oraz wiele innych zabytków.  Koszt pielgrzymki 120zł. Przy zapisie w zakrystii prosimy o wpłatę zaliczki 60zł.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest jeszcze dostępny wakacyjny nr WRJ.
  7. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Sylwia Dymek, l. 22
    + Katarzyna Gawron, l. 84
    Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie