Ogłoszenia Duszpasterskie: XXI Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary na składkę inwestycyjną. (Przygotowujemy sie do umieszczenia witraża nad ołtarzem.) W ramach składki zebraliśmy: w 21 kopertach 2.600 zł, na tacę 13.700 zł, w sumie 16 300 zł. + 15 euro.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
    • w poniedziałek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, w tym dniu Msze Św. o 6.30, 8.00 i 18.30. Z racji uroczystości kancelaria nieczynna.
    • we wtorek św. Moniki;
    • w środę św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
    • w czwartek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;
  3. Przypominamy, że jeszcze w tym tygodniu kancelaria czynna w systemie wakacyjnym: środę i piątek od godz. 16.00 do 18.00. We wtorek, czwartek i sobotę kancelaria nieczynna.
  4. Wyjazd na pielgrzymkę do Tuchowa w sobotę 31 sierpnia o godz. 7.00 spod domu chleba. Pielgrzymów prosimy o dokonywanie wpłat w zakrystii.
    Są jeszcze ostatnie wolne miejsca. (W planie: sanktuarium NMP w Tuchowie, zwiedzanie Biecza -zabytkowego miasta oraz drewnianego kościoła w Binarowej wpisanego na listę UNESCO. Szczegóły na plakacie. Koszt:100zł.)
  5. Zapraszamy serdecznie na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, która w tym roku odbędzie się w niedzielę 8 września. Wyjazd o godz. 6:00.
    Zapisy w zakrystii. Koszt pielgrzymki: 30 zł.
  6. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na spotkanie ewangelizacyjne “Polska pod krzyżem”, które odbędzie się 14 września tj. sobota w Kruszynie pod Włocławkiem. Szczegóły na plakacie w gablocie. Zapisy w zakrystii.
  7. W przyszłą niedzielę (1 IX) w parafii św. Brata Alberta na os. Dywizjonu 303
    w godzinach od 17.00 do 19.00 w auli będzie możliwość zobaczenia wystawy zdjęć
    z Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę autorstwa Tomasza Zybały.
  8. Zwolniły się dwa miejsca na pielgrzymkę do Libanu, do grobu św. Charbela. Wyjazd 21 powrót 28 września. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  9. W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
    1) + Marianna Jakubowska, 94 l.
    2) + Jarosław Młyński, 57 l.
    3) + Stanisław Niedźwiedź, 85 l.
    4) + Stanisława Olsza, 83 l.
    5) + Janina Kołodziej, 77 l.
    6) + Zygmunt Kyc, 89 l.
    7) + Halina Pikulska, 73 l.
    8) + Elżbieta Żurek, 77 l.
    Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.