Ogłoszenia Duszpasterskie – XXI Niedziela Zwykła

 1. Dziękujemy Ojcu Misjonarzowi za wygłoszone Słowo Boże. Zachęcamy do wsparcia misji poprzez złożenie ofiary przy wyjściu z kościoła.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  – w poniedziałek św. Monikę
  – we wtorek św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
  – w środę męczeństwo św. Jana Chrzciciela;
  – w sobotę bł. Bronisławę, dziewicę. 
 3. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00. Prosimy zgłaszać ich w kancelarii lub zakrystii.
  O godz. 17.30 Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi a po nim Msza św. w tej intencji.
 4. Przypominamy, że jeszcze w tym tygodniu kancelaria czynna w systemie wakacyjnym: w poniedziałek, środę i piątek od godz. 16.00 do 18.00. We wtorek, czwartek i sobotę kancelaria nieczynna.
 5. Zapraszamy serdecznie na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę 16 września (wyjazd o godz. 6:00). Zapisy w zakrystii. Koszt pielgrzymki: 20 zł.
 6. Trwa nabór do Chóru Chłopięcego Pueri Cantores Sancti Joseph. Wszystkich chłopców z klas od 2 do 8 szkoły podstawowej, posiadających predyspozycje muzyczne, zapraszamy na przesłuchania we wtorek i piątek od 19.15 do 20.45 oraz
  w sobotę od 9.00 do 11.00. Inne możliwe terminy oraz wszelkie szczegóły u ks. Grzegorza.
 7. Dwudniowa pielgrzymka do Lublina, gdzie zobaczymy jedyną zachowaną w Polsce kaplicę z bizantyjskimi malowidłami, Bramę Grodzką, Krakowską, Rynek, Kamieniczki, Gmach Trybunału Koronnego, Archikatedrę Lubelską z Cudownym Krzyżem Trybunalskim oraz Obrazem Matki Bożej; Katolicki Uniwersytet Lubelski. Następnie odwiedzimy Lubartów z cudownym obrazem św. Anny, gdzie zobaczymy także muzeum. Zwiedzimy pałac w Kozłówce, jeden z niewielu w Polsce, gdzie zachowało się oryginalne wyposażenie. Termin 22-23 września. Koszt 350zł.
  Przy zapisie w zakrystii prosimy o wpłatę zaliczki 100zł.
 8. W zakrystii można odebrać zdjęcia z pożegnania ks. Jacka a także nabyć kalendarz z Gościa Niedzielnego na rok 2019 w cenie 8zł.
 9. W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
  + Maria Gumulak
  + Zofia Orłowska
  Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.