Ogłoszenia Duszpasterskie XXII Niedziela Zwykła

1. W naszej parafii podejmuje swoją posługę duszpasterską ks. Paweł Ochocki. Życzymy nowemu Księdzu Wikariuszowi wszelkich łask i Bożego błogosławieństwa.
  2. Misjonarz serdecznie dziękuje za ofiarę złożoną na jego ręce w kwocie 16.000zł.
  3. Dzieci przedszkolne oraz uczące się w szkołach podstawowych zapraszamy na Msze św. w każda niedzielę o godz.13. Przy ołtarzu św. Joanny znajduje się kosz dobroci, gdzie możemy zostawiać drobne upominki przeznaczone jako nagrody dla dzieci wypełniających niedzielne zadania.
  4. Kancelaria parafialna w roku szkolnym będzie czynna: poniedziałek od 16 do 18, wtorek od 8 do 9, środa od 16 do 18, czwartek nieczynna, piątek od 16 do 18, w sobotę od 8 do 9.
  5. W tym tygodniu w liturgii przypada: w poniedziałek św. Grzegorza Wielkiego, w sobotę Święto Narodzenia NMP, a w niedzielę bł. Anieli Salawy.
  6. Rok Szkolny rozpoczniemy 3 września Mszami Świętymi, które zostaną odprawione:
    -8.00 dla klas 0-III Szkół Podstawowych -9.00 dla klas IV-VIII Szkół Podstawowych oraz Gimnazjum.
    Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy Bożych łask w nowym roku szkolnym.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek miesiąca. Uroczysta Msza św. połączona z nowenną do św. Joanny Beretty Molla o godz. 18.30. Zapraszamy rodziców z dziećmi, małżeństwa oraz rodziny oczekujące potomstwa.
  8. Pierwszy czwartek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30. Nabożeństwo o godz. 18.00.
    Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź podczas Mszy rannych oraz po południu od godz. 16.00. Msza św. dla dzieci ze szkół podstawowych o godz. 17.00. Nabożeństwo o godz. 18.00. Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o 18.30. W tym dniu kancelaria nieczynna.
  9. Trwa nabór do Chóru Chłopięcego Pueri Cantores Sancti Joseph. Wszystkich chłopców
    z klas od 2 do 8 szkoły podstawowej, posiadających predyspozycje muzyczne, zapraszamy na przesłuchania we wtorek i piątek od 19.15 do 20.45 oraz w sobotę od 9.00 do 11.00. Inne możliwe terminy oraz wszelkie szczegóły u ks. Grzegorza.
  10. Zmianka tajemnic Różańcowych w następną niedzielę po Mszy o godz. 9.
  11. Dwudniowa pielgrzymka do Lublina, gdzie zwiedzimy miasto, nawiedzimy Archikatedrę z Cudownym Krzyżem Trybunalskim oraz Obrazem Matki Bożej; Katolicki Uniwersytet Lubelski. Następnie odwiedzimy Lubartów z cudownym obrazem św. Anny, gdzie zobaczymy także muzeum. Zwiedzimy pałac w Kozłówce, jeden z niewielu w Polsce, gdzie zachowało się oryginalne wyposażenie. Termin 22-23 września. Koszt 350zł. Przy zapisie w zakrystii prosimy o wpłatę zaliczki 100zł.
  12. Apelujemy o nie przynoszenie do kościoła, kaplicy adoracji, czy też na teren parafialny ulotek, starych gazet, obrazków, dewocjonaliów. Zaśmiecają one otoczenie kościoła i samą świątynię.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Małego Gościa Niedzielnego.
  14. W zakrystii można się zapisać na zdjęcia z pielgrzymki do Krzeszowa.
  15. W tym tygodniu do Pana odeszli: + Władysław Węglarz, l. 82+ Teresa Blitek, l. 80