Ogłoszenia Duszpasterskie: XXVI Niedziela zwykła

1. Przeżywamy dzisiaj Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do objęcia swoją modlitwą młodych naszej parafii i diecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po każdej Mszy Świętej będzie także możliwość złożenia ofiar, które przeznaczone zostaną na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie.
  2. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Młodzież z klas ósmych razem z rodzicami. Po Mszy świętej spotkanie dla młodzieży i rodziców na temat tegorocznych przygotowań do sakramentu bierzmowania.
  3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek – św. Wincentego a Paulo (kapłana), we wtorek św. Wacława (męczennika). Tego dnia nasz ks. Wacław obchodzić będzie swoje imieniny. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach; w środę – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, w czwartek – św. Hieronima (kapłana i doktora Kościoła), w piątek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w sobotę – świętych Aniołów Stróżów.
  4. W czwartek przed I piątkiem możliwość spowiedzi od godz. 17.30. O godz. 17.45 Różaniec
    w intencji kapłanów wraz z modlitwami o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej
    i zakonnej. Chłopców z klas od 3 do 6, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy tego dnia na spotkanie o godz. 17.00 w salkach. Deklaracje do wypełnienia dla Rodziców dostępne są w zakrystii.
  5. W I piątek miesiąca możliwość spowiedzi podczas porannych mszy św., a po południu od godz. 16.30. Dzieci zapraszamy na Mszę Św. o godz. 17. 00. Tego dnia rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe, za udział w których można uzyskać odpust zupełny. W naszej Parafii tradycyjnie odbywać się one będą o godz. 17.45. O godz. 19.30 Wieczernik w Dolnym Kościele, na który w sposób szczególny zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
  6. W I sobotę miesiąca kapłani od godz. 8.00 udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii.
  7. W następną niedzielę zapraszamy na procesję Różańcową o godz. 17.00. Podczas procesji nastąpi także zmianka tajemnic różańcowych dla wszystkich Róż. Z tego powodu w drugą niedzielę października zmianki nie będzie. Tego dnia młodzież Oazowa zaprasza na Mszę świętą o 18.00 i adorację, która rozpocznie parafialne przygotowania do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. Po adoracji spotkanie informacyjne na temat Światowych Dni Młodzieży w sali audiowizualnej.
  8. W ubiegłą niedzielę na inwestycje parafialne wpłynęło 16.200 zł i 10 euro. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którym leży na sercu dobro i estetyka naszej Świątyni.
  9. W naszej parafii trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy przy kościele. Osoby chętne do podjęcia systematycznej adoracji – jedną, wybraną godzinę w tygodniu – proszone są o zgłoszenie się do ks. Bogusława lub siostry w zakrystii.
  10. W sobotę 9 października odbędzie się VI Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Łagiewnik. Wyjazd autokaru z pod Domu chleba o godz. 7.45, zapisy w zakrystii, program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie.
  11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Ukazał się już nowy październikowy numer miesięcznika STAŚ.
  12. Przypominamy o pielgrzymce Róż Różańcowych dnia 7.10. Są jeszcze wolne miejsca.