Ogłoszenia Duszpasterskie: XXVII Niedziela zwykła

1. Przeżywamy dzisiaj I Niedzielę miesiąca. Po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Zapraszamy dzisiaj na procesję Różańcową o godz. 17.00. Podczas procesji nastąpi także zmianka tajemnic różańcowych dla wszystkich Róż. Z tego powodu w drugą niedzielę października zmianki nie będzie.
  3. Po Mszy Św. o 18.00 młodzież Oazowa zaprasza na Mszę świętą o 18.00 i adorację, która rozpocznie parafialne przygotowania do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. Po adoracji spotkanie informacyjne na temat Światowych Dni Młodzieży w sali audiowizualnej.
  4. Trwają Nabożeństwa Różańcowe. W dni powszednie odprawiane o godz. 17.45, a w niedzielę o godz. 17.00. Za udział w nich możemy uzyskać odpust zupełny.
  5. W poniedziałek zapraszamy na kolejny Krąg Biblijny na godz. 19. 30 do sali multimedialnej. Zapraszamy wszystkich chętnych do pogłębienia znajomości Bożego Słowa.
  6. I wtorek miesiąca zapraszamy na Mszę św. wieczorną z nabożeństwem do św. Joanny Beretty – Molli, szczególnie małżeństwa, narzeczonych, wszystkich, którym leży na sercu dobro małżeństw i rodzin. Przypominamy o możliwości składania próśb przedstawianych Panu Bogu za wstawiennictwem Świętej.
  7. Pielgrzymka Róż Różańcowych do Ludźmierza i Dębna we czwartek o godz. 8.00 spod Domu Chleba.
  8. Zbiórka dla kandydatów na ministrantów w czwartek o 17.15. Zapraszamy chłopców z klas od 4 do 6 pragnących dołączyć do służby liturgicznej, a także tych ministrantów, którzy na czas epidemii nie pojawiali się przy ołtarzu. Szczegółowe informacje u ks. Marcina.
  9. W sobotę 9 października odbędzie się VI Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Łagiewnik. Wyjazd autokaru z pod Domu chleba o godz. 7.45, zapisy w zakrystii, program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Ukazał się już nowy październikowy numer miesięcznika STAŚ, a także nasz parafialny miesięcznik W Rodzinie Józefa; obszerna gazeta z ciekawymi artykułami z pewnością urozmaici czas w jesienne długie noce. Gazeta tradycyjnie do nabycia u naszej młodzieży oazowej.
  11. Zbliża się szczególny czas modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Już dziś można wziąć do domu kartki, na których zapiszemy zmarłych, których chcemy wspominać podczas wypominków całorocznych i jednorazowych. Wypominki możemy składać w kancelarii lub zakrystii. A w następną niedzielę u sióstr w salkach po każdej Mszy św.
  12. W tym tygodniu do wieczności odszedł: + Józef KONSORSKI