Ogłoszenia Duszpasterskie: XXVIII Niedziela zwykła

1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek św. Jana XXII, we wtorek bł. Jana Beyzyma, w środę św. Małgorzatę Marię Alacoque, w czwartek św. Teresę od Jezusa, w sobotę św. Jadwigę Śląską, w niedzielę św. Ignacego z Antiochii. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  2. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na potrzeby naszej Parafii.
  3. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 modlitewne spotkanie członków Straży Honorowej NSPJ.
  4. Za dwa tygodnie (tj. 24.10) w naszej Parafii odbędzie się Dzień Papieski, podczas którego ofiarami do puszek będzie możliwość wsparcia zdolnej młodzieży z uboższych rodzin. Zachęcamy do włączenia się w tą ogólnokrajową inicjatywę.
  5. Zachęcamy wszystkich Parafian do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. W naszym kościele odbywają się one codziennie o godz. 17.45 a w niedzielę o godz. 17.00. Za udział w nich i za pobożne odmówienie modlitwy różańcowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Ukazał się już nowy październikowy numer miesięcznika STAŚ, a także nasz parafialny miesięcznik W Rodzinie Józefa; obszerna gazeta z ciekawymi artykułami m. in. o czekających nas inwestycjach parafialnych, o nowym księdzu Marcinie, o ostatnim fatimskim orędziu oraz liczne artykuły o różańcu.
  7. Zbliża się szczególny czas modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Zachęcamy do zabrania kartek, na których zapiszemy zmarłych, których chcemy wspominać podczas wypominków całorocznych i jednorazowych. Wypominki możemy składać w kancelarii lub zakrystii, a od dzisiaj także u naszych sióstr w salkach po każdej Mszy Świętej.
  8. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Irena KARAŚ
    + Alojzy MAZUR