Ogłoszenia Duszpasterskie: XXIX Niedziela zwykła

1. Dzisiaj składka inwestycyjna na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom, którym leży na sercu estetyka naszego kościoła.
  2. Dzisiaj o godz. 16.00 modlitewne spotkanie członków Straży Honorowej NSPJ.
  3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: dzisiaj św. Ignacego z Antiochii, w poniedziałek św. Łukasza Ewangelisty (patrona Służby Zdrowia), w środę uroczystość św. Jana Kantego (głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa), w piątek uroczystość św. Jana Pawła II (patrona Województwa Małopolskiego).
  4. We wtorek podczas nabożeństwa różańcowego nastąpi uroczyste zawierzenie św. Józefowi naszych rodzin, małżeństw, Parafii.
  5. W przyszłą niedzielę w naszej Parafii odbędzie się Dzień Papieski, podczas którego ofiarami do puszek będzie możliwość wsparcia zdolnej młodzieży z uboższych rodzin. Zachęcamy do włączenia się w tą ogólnokrajową inicjatywę.
  6. W przyszłą niedzielę Marcin zaprasza na spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII wraz z rodzicami po Mszy Świętej o godz. 18.00.
  7. Zachęcamy wszystkich Parafian do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. W naszym kościele odbywają się one codziennie o godz. 17.45 a w niedzielę o godz. 17.00. Za udział w nich i za pobożne odmówienie modlitwy różańcowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  9. Zbliża się szczególny czas modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Zachęcamy do zabrania kartek, na których zapiszemy zmarłych, których chcemy wspominać podczas wypominków całorocznych i jednorazowych. Wypominki możemy składać w kancelarii lub zakrystii, a także u naszych sióstr w salkach po każdej Mszy Świętej.
  10. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Piotr WAWRZEŃ
    + Michalina MINKOWSKA