Ogłoszenia Duszpasterskie: XXX Niedziela Zwykła

 1. Dziękujemy s. Edignie za świadectwo o jej misyjnej posłudze. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiary na misje w Boliwii.
 2. Podczas składki inwestycyjnej zebraliśmy 20.290 zł i 20 funtów. Bóg zapłać za ofiary.
 3. Dziś wypominki za zmarłych możemy składać u sióstr w salkach. W ciągu tygodnia w kancelarii i zakrystii.
 4. Po Mszy św. o 11 zapraszamy na krótki koncert Chóru Pueri Cantores Sancti Jospeh z zaprzyjaźnionym Chórem Szkół Sióstr Prezeentek.
 5. Zachęcamy do udziału w ostatnich nabożeństwach różańcowych w tym roku, w dni powszednie o godz. 17.45 a w niedzielę o 17.00.
 6. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w porządku niedzielnym. W tym dniu odwiedzamy groby naszych bliskich, ale nie zapomnijmy o udziale w Eucharystii.
 7. Msza św. na cmentarzu Grębałowskim o godz. 14.00 a po niej procesja z modlitwami za zmarłych.
 8. Nieszpory za zmarłych w naszym kościele o godz. 17.00.
 9. W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych -Dzień Zaduszny. Msze święte z wypominkami jednorazowymi o godz. 6.30, 7.30, 8.30 a po południu o 17.00 i 18.30.
 10. 1 i 2 listopada nawiedzając kościół możemy dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Możemy uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę oraz być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. i odmówić modlitwę według intencji Ojca Świętego.
 11. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w inne dni roku -cząstkowy.
 12. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź będzie w czwartek przed Wszystkim Świętymi od godz. 16.00. Nie będzie osobnej spowiedzi w piątek. Proszę skorzystać wcześniej. Przypominamy o spowiedzi zwłaszcza młodzieży przygotowującej sie do bierzmowania.      
 13. Nabożeństwo pierwszosobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 16.00.
 14. W następną niedzielę nasza parafia będzie wizytowana przez ks. bp Janusza Mastalskiego. Po Mszy św. o 7.00 spotkanie z Ks. Biskupem będą miały Róże Różańcowe, Straż Honorowa i Służba Liturgiczna. Po Mszy św. o 9.00 spotkanie z Oazą. Po Mszy św. o 11.00 spotkanie z Domowy Kościołem, Kręgiem Biblijnym i Szafarzami. Po Mszy św. o 13.00 spotkanie z Chórem Parafialnym “Młodzi Duchem” oraz ze scholką “Pociechy św. Józefa”. Wszystkich parafian, osoby zaangażowane w grupy parafialne prosimy o liczny udział.
 15. Wspólnota Domowego Kościoła serdecznie zaprasza wszystkie małżeństwa na rekolekcje dla małżeństw głoszone w naszej parafii przez ks. Krzysztofa Porosło w dniach 8-10 listopada. Szczegółowe informacje podamy za tydzień. 
 16. W “Gościu Niedzielnym” film Cud w Lourdes. Cena gazety 6zł.
 17. Organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach od 7 do 14 marca. Szczegóły na plakacie w gablocie. 
 18. Jednodniowa pielgrzymka do Kielc 16 listopada. W programie Msza św. w sanktuarium NMP Łaskawej, zwiedzanie katedry, muzeum diecezjalnego oraz Pałacu Biskupów Krakowskich. Koszt pielgrzymki 90zł. Przy zapisie w zakrystii prosimy o wpłatę zaliczki 50zł.
 19. Do wieczności odeszli:
  + Bronisława Krupianki, l. 85
  + Janusz Karkoszka, l. 67
  + Zofia Pajor, l. 83
  + Elżbieta Bassa, l. 53
  + Jan Oleksy, l. 90
  + Tadeusz Farmas, l. 84
  Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie.