Ogłoszenia duszpasterskie, XXX Niedziela Zwykła, 29.10.2023 r.

1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypadają: w środę – uroczystość Wszystkich Świętych, w czwartek – Dzień Zaduszny, w sobotę – wspomnienie św. Karola Boromeusza.
  2. Dziękujemy za liczny udział w nabożeństwach różańcowych (zapraszamy jeszcze dzisiaj o godz. 17.00 oraz w poniedziałek i wtorek o godz. 17.45).
  3. Spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych we wtorek od godz. 17.00.
  4. W Uroczystość Wszystkich Świętych porządek Mszy św. jak w niedzielę. Nieszpory za zmarłych o godz. 17.00. Msza św. w kaplicy na Grębałowie o godz. 14.00, a po niej procesja po cmentarzu.
  5. W Dzień Zaduszny Msze Święte z wypominkami jednorazowymi o godz. 6.30, 7.30, 8.30, 17.00, 18.30. Spowiedź podczas każdej Mszy św.
  6. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w inne dni roku cząstkowy. (1 i 2 listopada, odpust ten możemy uzyskać także modląc się w kościele). Należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. i odmówić modlitwę w intencjach Ojca Świętego.
  7. W dniach 1 i 2 listopada kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  8. W I piątek spowiedź od godz. 16.30. Msza św. dla dzieci o godz. 17.00, nabożeństwo pierwszopiątkowe o 18.00, po nim Msza św. wynagradzająca NSPJ o 18.30. Dla młodzieży wieczernik o 19.30.
  9. W I sobotę Msza św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.00, po niej nabożeństwo. Od godz. 8.00 będziemy odwiedzać chorych. Prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii lub kancelarii.
  10. Wypominki roczne i jednorazowe można dzisiaj jeszcze składać w u sióstr w salkach, a w tygodniu w zakrystii oraz kancelarii.
  11. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie Apostolatu Margaretka w sali multimedialnej.
  12. Bóg zapłać za przybory szkolne, artykuły papiernicze oraz ofiary składane dzisiaj do puszek w ramach akcji charytatywnej: “Kredkobranie”.
  13. Zapraszamy do Galerii Sztuki„ARS-BONUM”, w której dzisiaj po raz ostatni możemy oglądać wystawę rzeźby ceramicznej. Dzisiaj można również zakupić ręcznie wykonane z ceramiki pamiątki.
  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  15. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
    + Agata Kuchta,
    + Artur Olchawski