Ogłoszenia Duszpasterskie – XXX Niedziela Zwykła

1. Podczas składki inwestycyjnej zebraliśmy 18.540zł., w kopertach było 6.550zł co daje łączną sumę 25.090zł. Bóg zapłać za ofiary.
  2. Dziś wypominki za zmarłych możemy składać u sióstr w salkach. W ciągu tygodnia w kancelarii i zakrystii.
  3. Zachęcamy do udziału w ostatnich nabożeństwach różańcowych w tym roku, w dni powszednie o godz. 17.45 a w niedzielę o 17.00.
  4. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek o godz. 19.30 w sali multimedialnej. Będziemy rozważać 2 Księgę Królewską.
  5. W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w porządku niedzielnym. W tym dniu odwiedzamy groby naszych bliskich, ale nie zapomnijmy o udziale w Eucharystii.
  6. Msza św. na cmentarzu Grębałowskim o godz. 14.00 a po niej procesja z modlitwami za zmarłych.
  7. Nieszpory za zmarłych w naszym kościele o godz. 17.00.
  8. W piątek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych -Dzień Zaduszny. Msze święte z wypominkami jednorazowymi o godz. 6.30, 7.30, 8.30 a po południu o 17.00 i 18.30.
  9. 1 i 2 listopada nawiedzając kościół możemy dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Możemy uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę oraz być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. i odmówić modlitwę według intencji Ojca Świętego.
  10. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w inne dni roku -cząstkowy.
  11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Nie będzie spowiedzi w środę czwartek i piątek. Prosimy skorzystać wcześniej. Przypominamy o spowiedzi zwłaszcza młodzieży przygotowującej sie do bierzmowania. Prosimy młodzież o udział w Mszy św. 2 listopada o godz. 17.00, gdyż Wieczernika o godz. 19.30 nie będzie.
  12. W pierwszą sobotę kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00. Prosimy zgłaszać chorych w kancelarii lub zakrystii.
  13. Nabożeństwo pierwszosobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.30.
  14. Jednodniowa pielgrzymka do Miechowa, gdzie zobaczymy najstarszą w Europie replikę Grobu Bożego, zwiedzimy muzeum, w którym znajdują się eksponaty ze skarbca Bożogrobców, a także wystawę poświęconą zanikającym zawodom. Udamy się także do zamku w Pieskowej Skale, w którym zobaczymy m.in. kolekcję obrazów mistrzów angielskich. Będziemy także pielgrzymować do pustelni bł. Salomei w Grodzisku, gdzie znajduje się pięknie odnowiony kompleks sakralny. Wyjazd 17 listopada (tj. sobota). Przy zapisie w zakrystii prosimy o wpłatę zaliczki 30zł. Szczegółowe informacje na plakacie i u ks. Dariusza.
  15. Zbiórka zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych w Szkole Podstawowej nr 82 – 29 października w godzinach od 7.30 do 13.00.
  16. Z chrześcijańską nadzieją informujemy, że w piątek, 26.10.2018 r. w 10 roku kapłaństwa i 35 roku życia, w trakcie trudnej operacji w szpitalu w Warszawie odszedł do Pana ks. Wojciech Łoś, kapłan pracujący w naszej parafii od 2012 roku. Uroczystości pogrzebowe odbędą się:
  17. – w naszej parafii: we wtorek o godz. 14.00 wprowadzenie ciała do kościoła
    i modlitwa różańcowa. O godz. 15.00 Msza Święta pogrzebowa.
  18. – w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu Msza Święta pogrzebowa
    w środę o godz. 14.00, a po niej odprowadzenie na cmentarz.
  19. W zakrystii można zapisać się na autobus. Wyjazd w środę o godz. 11.00 spod Domu Chleba. Koszt 30 zł płatne przy zapisach. Z tego powodu kancelaria parafialna w środę będzie nieczynna.
  20. Prosimy o modlitwę w intencji ks. Wojciecha
  21. Do wieczności odeszli także:
    + Adam Gbyl, l. 51
    + Julian Świechowicz, l. 83
    + Tadeusz Włodarczyk
    Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie.