Ogłoszenia Duszpasterskie: XXXII Niedziela zwykła

1. Nieszpory za zmarłych w naszym kościele dzisiaj o godz. 17.30.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone przy wypominkach. Każdego dnia w listopadzie przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.15 podejmujemy modlitwę za zmarłych powierzonych nam w wypominkach jednorazowych. Nowe wypominki roczne będą przed Mszami niedzielnymi od pierwszej niedzieli grudnia. Na wypominki można jeszcze składać w zakrystii lub kancelarii.
  3. We wtorek na Mszę św. o 18.30 zapraszamy ku czci św. Joanny Beretty – Molli wszystkie małżeństwa. Za jej pośrednictwem będziemy prosić Boga o błogosławieństwo w rodzinach oraz pokój i miłość w małżeństwach, zwłaszcza w tych, które mierzą się z kryzysami.
  4. W czwartek o godz. 17.45 zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji kapłanów.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 zmianka tajemnic różańcowych.
    Po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 ks. Marcin zaprasza na chwile refleksji przed Najświętszym Sakramentem, po czym odbędzie się spotkanie przed Światowymi Dniami Młodzieży.
  6. W liturgii Kościoła przypada: we wtorek: Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w środę: św. Leona Wielkiego, w czwartek: św. Marcina. To także Narodowe Święto Niepodległości. Msze św. z kazaniem o godz. 6.30, 8.00 i 18.30. Nie ma Mszy o godz. 7.00. Szczególnie zapraszamy na uroczystą Msze św. w intencji Ojczyzny o 18.30. W tym dniu kancelaria nieczynna. W piątek: św. Jozafata, w sobotę: śś. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski.
  7. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten w dniach od 1 do 8 (do poniedziałku) listopada jest zupełny, w inne dni roku -cząstkowy.
  8. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Barbara RÓG
    + Janina WOŹNIAK